Späť

Detské prilby – bezpečnosť nadovšetko

Pridané: 17.7.2017 12:09:05 Počet zobrazení: 1385

17 Júl 2017

Prilby pre deti

Detské prilby – bezpečnosť nadovšetko

Otvorením trhu sa na naše pulty dostávajú detské prilby od širokého spektra výrobcov. Ako to už pri každom tovare býva, existujú produkty lacné – zväčša menej kvalitné prípadne napodobeniny, ktoré oslovia svoj okruh zákazníkov. Je to žiaľ dennodenná prax, že sa snažíme ušetriť, len aby sme si splnili zákonnú povinnosť (nosiť prilbu na cestách mimo obce), prípadne morálnu povinnosť naoko dať prilbu. Pritom cenový rozdiel medzi kvalitnou prilbou, ktorá naozaj chráni to najcennejšie čo máme je v podstate zanedbateľný. Všetci dúfame, že pevnostné hranice prilby nikto z nás nevyskúša, ale ak tomu príde následky sú zdrvujúce.

prilby

Detská prilba sa skladá zo základných častí:


 - Polystyrénové telo prilby, tlmiaca časť z EPS expandovaný polystyrén, prípadne lacných verzií z klasického PS.
 - Vnútorná podstielka – látková, penová, kombinovaná. Slúži ako komfortné lôžko pre príjemné nosenie.
 - Najdôležitejším prvkom prilby, ktorý zohráva podstatnú úlohu pri náraze je kopula prilby. V prípade špičkových výrobcov sa jedná o ABS plast (mimoriadne teplotne a tvarovo odolný termoplast). Ten v prípade nárazu rozloží pôsobiacu silu nárazu do celej časti prilby a tým znížiť tlak na dané miesto.


Lacnejšie napodobeniny prilieb majú na povrchu tenkú vrstvu „recyklátu". Plast kvalitatívne rovnajúci sa PET fľaši, ktorý nielenže je lacný, ale nedrží svoj tvar, stálosť a v prípade nárazu okamžite praskne a absolútne netmí náraz.

prilba

V tomto prípade ide len o vrchnú ozdobu, nie aktívny prvok bezpečnosti. Po prasknutí sa sila prenesie do polystyrénovej časti, ktorá nedokáže tak pohltiť a rozložiť náraz.


Dobre tvarovaná detská prilba s nízkou hmotnosťou dokáže dlhé roky spoľahlivo chrániť Vaše dieťa pri všetkých aktivitách – bicyklovanie, korčulovanie, kolobežkovanie a iné.

 

Diskusia

(1 komentár)

Find Cheapeast Finasteride Lesexhili Lesexhili 27.8.2019 02:29:46

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info